Usamljenost i potreba za pripadanjem su emocije koje većina ljudi dožive u nekom trenutku u životu, a možda će biti teško nositi se sa njima. Danas su prikazivanje i vidljivost važniji nego ikada pre, a posmatranje sebe u nečijem radu može da donese radost i osećaj olakšanja da ste prepoznati onakvi kakvi jeste.
Fotografija može da igra značajnu ulogu u isticanju različitosti, a nebinarni, kvir i autistični fotograf Luis Pejnter, koji koristi zamenicu „oni/njih“, snima portrete koji pružaju osećaj humanosti i ranjivosti, uz održavanje kvaliteta poput onog na filmu. U jednom kadru fotografije uspevaju da objedine upečatljivi identitet sa dubokim emocijama.
„Postoji određena vrsta usamljenosti koju kvir osobe obično doživljavaju“, objašnjava Luis, stanovnik Birmingema u Ujedinjenom Kraljevstvu. „Kvir fotografija je za mene sve. Pošto se i sam identifikujem kao kvir, želim da to bude vidljivo u mojem radu. Suština ovog projekta je u tome da budem više ono što jesam u društvu kvir osoba i prijatelja – nešto sa čime druge kvir osobe takođe mogu da se identifikuju.“
Šta podstiče Luisa i gde ga je putovanje sa kvir fotografijom odvelo?