Da bismo pokazali da nije potrebno da otputujete daleko da biste pokazali kreativnost, postavili smo izazov za dvoje fotografa koji se bave ubrzanim protokom vremena – da snime nešto prelepo u okviru svog doma.
FOTOGRAFIJE ZA UBRZANI PROTOK VREMENA
Postavite fotoaparat na stativ da biste bili sigurni da se cela scena neće pomerati, već samo delovi koji bi trebalo da se menjaju.
Proverite da li je baterija potpuno napunjena pre nego što počnete da snimate video sa ubrzanim protokom vremena, naročito ako pravite veliki broj snimaka tokom dužeg vremena.
Ako pravite film sa ubrzanim protokom vremena na kojem je predmet u zatvorenom, veštačko svetlo može da doprinese pružanju postojanog osvetljenja tokom snimanja.
Podesite EOS fotoaparat na režim za filmove.
Izaberite režim za filmove sa ubrzanim protokom vremena.
Ako želite punu kontrolu nad videom sa ubrzanim protokom vremena, izaberite Prilagođeno – zatim možete da izaberete dužinu intervala između snimaka i ukupni broj snimaka koji će biti napravljen.
Da biste zabeležili dinamičniju akciju, izaberite kraći interval između snimaka. Da biste zabeležili sporije događaje, kao što je zalazak sunca, izaberite duži interval.
Broj snimaka u videu sa ubrzanim protokom vremena u kombinaciji sa brzinom smenjivanja kadrova u videu određuje koliko će trajati reprodukcija sekvence sa ubrzanim protokom vremena. Pravljenje većeg broja snimaka će prirodno trajati duže i daće dužu sekvencu prilikom reprodukcije.
Opciono možete da podesite fotoaparat tako da se oglasi zvučnim signalom posle svakog snimka, što vam olakšava da znate kada je snimanje sekvence završeno.
Da biste bili sigurni da fotoaparat neće automatski promeniti ekspoziciju, balans bele ili druge postavke usled malih promena uslova tokom snimanja, što više parametara za snimanje podesite ručno.